יעדים באירופה

יעדים באמריקה

יעדים באסיה

לא מצאתם את היעד הנדרש?
לכל שאלה – צרו עימנו קשר

מאמרים אחרונים מהבלוג

איך מגיעים משדה תעופה באיסטנבול למלון?

הסעות מנמל התעופה באיסטנבול | city ride - שירותי הסעות בכל מקום בעולם

נסיעה לאיסטנבול היא חוויה מרתקת כל פעם מחדש. גם למי שזה לא הפעם הראשונה שלו בעיר. איסטנבול מספקת אין ספור אפשרויות מכל הסוגים, חצי עיר עתיקה והחצי השני עיר חדשה. מאפיות, דוכני אוכל ושווקים אותנטיים לצד מסעדות וחנויות מודרניות. עיר שיש בה הכל מהכל, טיול, עסקים, לימודים ואנשים מכל העולם! חוויה אחת גדולה.

יום הנסיעה מתקרב, עשיתם צ'ק אין באתר חברת התעופה, אישרתם מול המלון שאכן קיימת הזמנה. זהו, נחתתם בשדה התעופה של איסטנבול.
לאחר ביקורת דרכונים ואיסוף כבודה יוצאים לאולם מקבלי הפנים ומתחילים לבדוק את אפשרויות ההגעה למלון. לפני הנסיעה בדקתם קצת באינטרנט איך מגיעים באוטובוס, רכבת ומונית ועכשיו הזמן ליישם את כל המידע שאספתם. למטה נפרט את האפשרויות הקיימות:

שדה תעופה איסטנבול

באיסטנבול 2 שדות תעופה בינלאומיים:

שדה התעופה הראשי שפשוט נקרא Istanbul Airport נפתח בשנת 2019 והחליף את שדה התעופה הקודם- אטאטורק. לכשיושלם לחלוטין צפוי להיות שדה התעופה הגדול בעולם מבחינת כמות טיסות.
השדה ממוקם בחלקה הצפון מערבי של העיר כ -40 קילומטר בערך ממרכז העיר העתיקה.

שדה התעופה השני נקרא סביחה גוצ'ן Sabiha Gokcen וממוקם בחלקה המזרחי של העיר כ- 50 קילומטר בערך ממרכז העיר העתיקה.

אוטובוס משדה התעופה הראשי – Istanbul Airport:

חברת האוטובוסים HAVAIST מתפעלת קווים משדה התעופה למספר נקודות פופולריות בעיר.
במידה והמלון שלכם באזור כיכר טקסים TASKIM SQUARE קו מספר 14 הוא הקו שתרצו לקחת. זמן הנסיעה המשוער הוא כשעה וחצי עד שעתיים בהתאם לתנועה. תדירות הקו היא כל 15-20 דקות במשך 24 שעות.
עלות הנסיעה היא כ- 4 דולר לנוסע לכיוון. עד לכיכר טקסים יש כ- 4 תחנות.

במידה ואתם צריכים להגיע לעיר העתיקה, קו מספר 12 הוא הקו שתרצו לקחת לכיוון BEYAZIT MEYDAN / AKSARAY. זמן נסיעה משוער הוא שעתיים עד שעתיים וחצי, העלות לכל נוסע היא 4 דולר לנוסע לכיוון.
תדירות הקו היא כל 45 דקות בין השעות 06:00 בבוקר ל- 02:00 לפנות בוקר. יש סך הכל כ- 5 תחנות ולפי מיקום המלון בעיר העתיקה יש לבחור את תחנת הירידה.

ניתן למצוא את נקודת היציאה של חברת HAVAIST בשדה התעופה איסטנבול בקומה 2-.

אוטובוס משדה התעופה סביחה גוצ'ן Sabiha Gokcen:

חברת האוטובוסים HAVABUS מתפעלת קווים משדה תעופה זה למספר נקודות פופולריות בעיר.
במידה והמלון שלכם באזור כיכר טקסים TASKIM SQUARE תרצו לעלות על הקו שנוסע ל GEZI PARK אין מס קו ספציפי, אלא פשוט יוצאים החוצה מאולם מקבלי הפנים ושם יש את האוטובוסים שנוסעים לעיר ומסודרים לפי אזורי הנסיעה שלהם. זמן הנסיעה המשוער הוא כשעה וחצי עד שעתיים בהתאם לתנועה. תדירות הקו היא כל 30 דקות בין השעות 06:30 ל- 00:30
עלות הנסיעה היא כ- 3 דולר לנוסע לכיוון והנסיעה היא ישירה ללא תחנות נוספות בדרך.

במידה ואתם צריכים להגיע לעיר העתיקה, אין קו אוטובוס שנוסע במסלול זה. ויש לקחת את הקו של כיכר טקסים, לרדת ולהחליף אמצעי תחבורה.

היתרון בשימוש באוטובוס הוא כמובן המחיר המוזל שלו.
החיסרון הוא שלאחר הירידה מהאוטובוס עדיין צריך להגיע למלון בהתאם למיקומו וייתכן שזה מצריך שימוש באוטובוס פנימי נוסף, מונית או הליכה ברגל. ואם זו הפעם הראשונה שלכם בסופיה, ובאתם למספר ימים מצומצם חבל לבזבז את הזמן ולעיתים גם את העצבים וכמובן את חבילת הגלישה כדי להגיע למלון.

*יש לשים לב שנסיעה בתחבורה הציבורית באיסטנבול אפשרית רק עם כרטיס מיוחד של העיר, ניתן להנפיק אותו בשדה התעופה בעמדות של חברת האוטובוסים בשדה התעופה באמצעות תשלום בכרטיס אשראי או מזומן.

נסיעה באוטובוס נותנת הרגשה של חוויה מקומית, אולם רצוי לשמור זאת לאחרי שהתמקמתם במלון והבנתם איך הדברים עובדים ואז אפשר גם להנות מנסיעה בתחבורה ציבורית לערים אחרות מסביב. (אולי לשים לינק לאתר עם יעדי טיול מחוץ לעיר)

תיירים באיסטנבול

רכבת:

בשלב זה אין תחנת רכבת או מטרו בשני שדות התעופה של איסטנבול.

מונית משדה התעופה הראשי – Istanbul Airport:

באיסטנבול קיימים 3 סוגי מוניות. הסוג הראשון הוא מונית צהובה. מוניות אלו הן הכי זולות אולם לרוב גם הרכבים והנהגים בהתאם. הסוג השני הוא מוניות הטורקיז. העלות שלהם לרוב גבוהה ב 15% מהמוניות הצהובות. והסוג השלישי הוא המוניות השחורות אשר מיועדות למי שמחפש נסיעה ברכבי עסקים ומחירם גבוה ב 100% ממחיר מונית צהובה.
אין מחיר קבוע לנסיעה משדה התעופה לבית המלון והמחיר נקבע לפי המונה וכבישי האגרה בדרך בהתאם למיקום המלון. כמו בכל מקום יש להימנע מלקבל הצעות מנהגים לא רשמיים שעומדים ומנסים "לצוד" לקוחות וכמובן לחייב מחיר מופקע.
במידה והחלטתם לקחת מונית משדה התעופה יש לוודא שאתם נכנסים לרכב המונה עומד על מחיר הנסיעה ההתחלתי – 5 לירות טורקיות. בנוסף מומלץ לשלם במטבע מקומי ולא בדולר\יורו\פאונד שכן הנהג יכול להחזיר עודף רק במטבע מקומי והסיכוי לטעות גבוה יותר.
עלות ממוצעת משדה התעופה הראשי של איסטנבול לעיר העתיקה או לעיר החדשה היא כ- 25 יורו.

מונית משדה התעופה הראשי – סביחה גוצ'ן Sabiha Gokcen:

המידע והפרטים משדה התעופה הראשי זהים לשדה התעופה זה. גם העלויות.

***יש לקחת בחשבון שהתנועה באיסטנבול, במיוחד בשעות הערב, כבדה מאוד. זמן הנסיעה מהעיר לשדה התעופה החדש של איסטנבול ולשדה התעופה סביחה גוצ'ן יכול להגיע לשעתיים ויותר. לכן יש להיערך בהתאם בין אם נוסעים באוטובוס או מונית.

היתרון במונית הוא כמובן הגעה מהירה למלון.
החסרונות הם: מוניות ישנות (במידה ובוחרים את המוניות הצהובות), נהגים שלא דוברים אנגלית, מחיר לא קבוע. כמו כן לא ניתן לבצע התאמות מראש כמו בקשת רכבים גדולים – מיניוואנים במידה ומדובר במעל 2-3 נוסעים, הזמנת מושבים מותאמים לתינוק או ילד.

מונית באיסטנבול

תחבורה שיתופית:

אפליקציית אובר פועלת באיסטנבול. ניתן להזמין רק מונית ולכן המחיר זהה למחיר מונית (צהובה או טורקיז), לא קיימת אפשרות להזמנת רכבים אחרים שאינם מונית, להבדיל מאזורים אחרים בעולם בהם האפליקציה פועלת ויש מספר אפשרויות. (בעבר היה ניתן אומנם האפשרות הוסרה עקב חוסר רגולציה מתאימה).

היתרון בשימוש באפליקציה על פני הגעה ישירות לעמדת המוניות, הינו הזמנה ישירות מהטלפון, קבלת פרטי הנהג והרכב.
החסרונות הם שלאחר קבלת פרטי הרכב והנהג, צריך להתחיל לחפש ולתקשר עם הנהג באזור החניה תוך כדי שימוש בחבילת הגלישה. לעיתים החיפוש יכול להתארך זמן רב במיוחד אם אינכם מכירים טוב את שדה התעופה והנהג אינו דובר אנגלית.

הזמנת הסעה מראש:

אפשרות נוספת שקיימת, ואותה חברת סיטירייד מספקת ומבצעת היא הזמנת הסעה מראש.
היתרונות בהזמנת מראש עם חברתנו הם:
מחיר קבוע ותחרותי מראש. במקרים רבים זול יותר ממחיר מונית במקום עצמו.
המתנה של נהג באולם מקבלי הפנים, עם שלט של שמכם. וכך לא צריך להתחיל לחפש מסביב איך להגיע למלון
נהג מקצועי, רכב נקי,מסודר וערוך לספק שירות מצוין.
הסעה פרטית ללא נוסעים נוספים.
אפשרויות להזמין רכב בהתאם למספר הנוסעים, הכבודה והציוד , החל מרכבים של 4 נוסעים, למיניוואנים של 8 נוסעים ועד אוטובוס עם 50 מקומות ישיבה.
הזמנה מראש של כסאות תינוק וילד. התראה מראש במידה ויש ציוד נוסף מעבר למזוודות כגון עגלה מתקפלת,כסא גלגלים מתקפל ועוד.
צוות תמיכה 24 שעות.
הודעת תזכורת ערב לפני הנסיעה עם פרטי ההזמנה ומספר טלפון וואטסאפ במקרה חירום – גם בעברית.

סיטירייד מספקת שירות הסעות משדה התעופה של איסטנבול לעיר וליעדים נוספים בטורקיה החל משנת 2011. לנהגים שלנו ניסיון רב, אמינות מקסימלית והכי חשוב הקניית תחושת ביטחון בהגעה ליעד חדש.

מחירים לדוגמא משדה התעופה של איסטנבול למרכז העיר שניתן למצוא במנוע חיפוש ההסעות שלנו:

רכב פרטי עד 3 נוסעים – 33 יורו סך הכל לכיוון .
מיניוואן פרטי עד 8 נוסעים – 35 יורו סך הכל לכיוון.

באיסטנבול השירות שלנו מסופק רק ברכבי עסקים שחורים. ולכן ניתן להנות מנסיעה איכותית ונעימה באותו מחיר או אפילו פחות מאשר ממונית רגילה.

יש לכם שאלות נוספות? לא מצאתם את מה שאתם מחפשים? או סתם רוצים לתת לנו הערות, צרו קשר ונענה בהקדם (בשעות הפעילות המענה הוא לרוב לא יותר משעה מרגע הפניה).

הזמן העברות עכשיו

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
CITYRIDE

CITYRIDE